Nasza filozofia

Naszą misją jest – wychowanie przez sport – w duchu filozofii Pierre’a de Coubertin – założyciela Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który uważał sport nie tylko za środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za uniwersalną metodę wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju.

Podczas zajęć dydaktycznych i sportowych w naszym przedszkolu, wychowawcy, instruktorzy i trenerzy przekazują wartości etyczne i moralne, dbają o rozwój psychofizyczny dzieci. Naszym głównym celem jest wykształcenie u dzieci nawyku stosowania zasad „fair-play” w życiu codziennym i sportowym, stąd też nazwa przedszkola. W gronie swoich rówieśników, nasze pociechy uczą się współpracy, szacunku dla innych oraz zdobywają podstawowe umiejętności życia w społeczeństwie. W oparciu o zasadę „fair-play” kształtują w sobie zasady zdrowej rywalizacji i „czystej gry”, co ma przeniesienie na wszystkie sfery życia. Dzięki uczestnictwu w życiu sportowym dzieci uczą się czerpać satysfakcję z podejmowanych decyzji.

Jednocześnie sport odgrywa niezwykle ważną rolę w przygotowaniu naszych pociech do podjęcia przyszłych odpowiedzialności związanych z obowiązkami szkolnymi, kształtuje charakter i emocje, rozwija umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, propaguje cechy takie jak: uczciwość, wytrwałość, lojalność i sprawiedliwość. Nasze przedszkole ma na celu zachęcić dzieci do sportowego stylu życia, bez względu na ich umiejętności i predyspozycje fizyczne – jest otwarte dla wszystkich. Każde z dzieci będzie miało szansę rozwijać talenty w swoim tempie i według swoich możliwości. Sport traktujemy jako zabawę, nie jako rywalizację. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać dzieciom zamiłowanie do ćwiczeń, które są tak ważne dla zdrowia w  dzisiejszej erze komputerów i siedzącego trybu życia.